Vasárnap délután 17 órától Gáti Tibor segédlelkész imája hangolt az alkalomra. Sipos Miklós házigazda lelkipásztor szólt, és abbéli örömének adott hangot, hogy ismét köszönthette az énekkart, majd átadta a szót Pálinkás Péter karnagynak, aki elmondta, igyekeztek olyan tiszta szívvel és alázattal érkezni, ahogyan az Úr Jézus is tette az első virágvasárnapon.
A Kodály Zoltán Férfikar előadásának első részében az Égi országról szóló vallásos énekeket közvetített, majd a földi hazáról hangzott felpezsdítő, hazafias énekcsokor. Többek között felcsendültek a: Gyertek áldjuk Istent, Isten élő Lelke jöjj, Krisztusom kívüled, Mint a szép híves patakra című énekek. Az összeállítás második felében pedig a megszólalt a Tartsd meg hazánkat Isten kezdetű ének, Bánk bán részletek, Szép vagy gyönyörű vagy Magyarország és több más remekmű, amit csak mi magyarok érthetünk és élhetünk.
A végén természetesen nem maradhatott el a Himnusz és a Székely himnusz sem, előbbit most a második versszakkal együtt zengték, kiemelve a gyülekezet számára a „megbűnhődte már e nép a múltat s jövendőt” panaszáradatából az „Árpád hős magzatjai felvirágozának” vigasztaló örömhírét.
A férfikórus egyébként 114 éve folyamatosan működik, szolgálja a magyar kultúra, a dal- és zenekultúra ügyét, felvállalva annak terjesztését országon belül és kívül is. Ápolja és őrzi a magyar férfikari énekkultúra hagyományait. A kórus karnagya 1984-től a művészeti vezető Pálinkás Péter, aki 2002-ben a „Magyar Kultúra Lovagja” címet nyerte el, 2009-ben karnagyi munkásságáért KÓTA díjat kapott. A férfikar legutóbb elnyert művészeti besorolása: „Nemzetközi cum laude hangversenykórus”. Ismét igazi lelki értékkel gazdagodott tehát Szatmárnémeti jelenlevő népe.